BLAT ZE SPIEKU KWARCOWEGO

Spiek kwarcowy to naturalny materiał będący mieszanką sprasowanych i wypalonych skał granitowych z dodatkiem piasku kwarcowego, iłów i pigmentu ceramicznego. Uformowane w procesie produkcji wielkoformatowe cienkie płyty o niewielkiej wadze, mocno wyróżniają się właściwościami chemicznymi i mechanicznymi. Spieki kwarcowe są odporne na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV.

Świetne właściwości spieków ceramicznych, duży wybór wzorów płyt, a także możliwości cięcia i precyzyjnej obróbki spieków sprawiają, że są one cenionym materiałem w aranżacji wnętrz. Zamawiając w Aldeco blaty ze spieków otrzymacie Państwo piękne i praktyczne blaty na wymiar w dowolnym kształcie, z perfekcyjnie wykończonymi otworami i krawędziami.

materiał

Jakie cechy powinien łączyć idealny blat kuchenny lub łazienkowy?

W wyposażeniu tych pomieszczeń szczególne znaczenie ma połączenie walorów estetycznych z funkcjonalnością. W swoim wymarzonym wnętrzu chcemy mieć efektowny blat odporny na plamy, zarysowania i ścieranie. Oczekujemy, aby materiał z którego jest wykonany blat był produktem w 100 procentach naturalnym, ekologicznym i przyjaznym dla środowiska.

Spieki kwarcowe (wielkoformatowe płyty ceramiczne) są uznawane za najlepszy materiał na blaty. Szeroki wybór kolorów i struktur wielkoformatowych płyt ceramicznych oraz wyjątkowe, zapewniające trwałość, właściwości chemiczne i mechaniczne spieków sprawiają, że warto zamowić blat ze spieku.

Polecamy spieki ceramiczne o grubości 6, 12 i 20 mm. Produkujemy blaty o dużych rozmiarach: podejmujemy się obróbki nawet największych na rynku płyt o wymiarach 1600x3600 mm. Chcąc zachować we wnętrzu elegancką spójność elementów wyposażenia wraz z blatami ze spieków można zastosować fronty meblowe, okładziny ścian i podłóg oraz stopnice w takiej samej płyty kwarcowej. Proponujemy wykonanie blatów z materiału zakupionego w naszej firmie.

Laminam
Silestone Consentino
Casalgrande Padana
Neolith

Współpracujemy z najlepszymi producentami spieków kwarcowych. Laminam, Neolith, Casalgrande Padana i Cosentino to fabryki słynące na całym świecie z wysokiej jakości wielkoformatowych płyt ceramicznych o doskonałych parametrach technicznych, zróżnicowanych kolorystycznie, w atrakcyjnych wzorach i fakturach. Doskonałej jakości materiał wraz z naszymi możliwościami technologicznymi zadowala gusta najbardziej wymagających architektów, projektantów i inwestorów.. Pracujemy także na materiałach powierzonych, aby każdy mógł w swojej kuchni lub łazience cieszyć się wymarzonym, trwałym blatem ze spieku.

indywidualne rozwiązania

Czy określenie blaty personalizowane oznacza blaty na wymiar? Nie tylko, to zwykle realizacje uwzględniające wszystkie oczekiwania Klienta.

Perfekcyjną, nowoczesną kuchnię i łazienkę tworzy dobrze dobrane wyposażenie. Dostępny, niemal nieograniczony wybór sprzętu AGD, zlewów, umywalek i baterii stwarza konieczność wycinania w blatach odpowiednich otworów. Dysponujemy technologią obróbki CNC, która umożliwia wykonanie w płycie ceramicznej dowolnie położonych otworów o różniej średnicy i szerokości.

Zapewniamy gładkie wykończenie wewnętrznych krawędzi - wykonany przez nas otwór na zlew zintegrowany z blatem lub umywalkę podblatową będzie prezentował się znakomicie. Wycinamy w blatach małe otwory na dozownik mydła lub płynu do naczyń.

Ciekawą propozycją dla wymagających są także frezowane ociekacze do blatów kuchennych oraz ozdobne grawery na blatach meblowych. Frezowanie logotypu firmowego na stołach konferencyjnych, biurkach firmowych lub ladach hotelowych nadaje tym elementom wyjątkowego charakteru.

wykończenie krawędzi

Co sprawia, że ładny blat z płyty ceramicznej staje się blatem idealnym? Ważnym elementem profesjonalnej obróbki blatów ze spieku jest wykończenie krawędzi. W ten łatwy sposób możemy nadać blatom odpowiedni styl i jeszcze lepiej dopasować je do wnętrz.

Wykorzystując nasze nowoczesne maszyny CNC, oferujemy Klientom wykonanie precyzyjnych i gładkich zaobleń, fazowań, podcięć i skosów. Do większości blatów, z wyjątkiem tych o nieregularnych lub owalnych kształtach, możemy wykonać czoło klejone pod katem 45 stopni.

łatwość montażu

Co jeszcze warto uwzględnić wybierając materiał na blat do kuchni, łazienki czy innego pomieszczenia? Warto pamiętać, że spiek kwarcowy to materiał stosunkowo lekki, o wadze dużo niższej niż kamień naturalny. Daje to większą swobodę montażu: blaty ze spieków można montować na meblach, umieszczać na konstrukcjach stalowych lub mocować bezpośrednio do ściany.

KONTAKT

tel. biuro: +48 533 550 052

tel. produkcja: +48 533 550 054

e-mail: aldeco@aldeco.pl

©2017-2022 ALDECO

Wykonanie: MOQO