WATERJET FLOW MACH 500

Kierując się potrzebami naszych Klientów, podjęliśmy się ambitnego wyzwania jakim jest precyzyjna obróbka spieków kwarcowych (ceramicznych). Spieki kwarcowe można uznać za idealny materiał do produkcji różnorodnych elementów wystrojów wnętrz. Aby sprostać zadaniu dostarczenia Państwu najwyższej jakości blatów kuchennych, łazienkowych czy meblowych postawiliśmy na najnowsze technologie CNC. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 2.3.5. Design dla Przedsiębiorców zakupiliśmy innowacyjny system WATERJET FLOW MACH 500.

Dlaczego waterjet jest optymalnym narzędziem do cięcia spieków kwarcowych? Ponieważ zachodzące na zimno cięcie strumieniem umożliwia uniknięcie niekorzystnego dla materiału wpływu wysokich temperatur lub naprężenia. Otrzymujemy satynowo gładkie krawędzie, które nie wymagają dodatkowego wykańczania. Możliwości obróbki spieków ceramicznych zwiększa również minimalna szczelina (rowek powstający podczas cięcia) i wysoka dokładność obróbki.

Co sprawiło, że wybraliśmy właśnie obrabiarkę strumieniową FLOW MACH 500? Przekonały nas: technologia pomp wysokociśnieniowych, sterowanie maszyny, głowice tnące, oparte na inteligentnych algorytmach oprogramowanie, a także innowacyjna kinematyka w 5 osiach. System Mach 500 wyróżnia dokładność i szybkość cięcia oraz niezawodność i wydajność. Te cechy sprawiają, że jest najbardziej efektywnym systemem na rynku. Jest również niezwykle elastyczny, dzięki czemu mogliśmy skonfigurować go zgodnie z naszymi potrzebami.

Złożony jest z trzech części. Pierwsza to system wysokociśnieniowy obejmujący pompę, głowicę tnącą i instalację wody. Część drugą stanowi urządzenie zawierające osie X, B, C, Y, Z oraz zbiornik podpierający obrabiany materiał. Trzecim elementem jest system sterowania złożony z oprogramowania, interfejsu operatora, silników napędowych  i położenia oraz systemu sprzężenia zwrotnego.

 

Co decyduje o przewadze narzędzia FLOW MACH 500?

 

pompa HyperPressure

Pompa to serce maszyny do cięcia strumieniem wody. Dzięki niej sprężona woda  jest ciągle dostarczana do głowicy tnącej i przekształcana w strumień wody o czterokrotnej prędkości dźwięku.

Pompy multiplikatorowe Flow to najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym pompy wysokociśnieniowe. Zastosowany w nich multiplikator zapewnia ciśnienie 6,500 barów.

Zwiększenie ciśnienia zwiększa znacznie  wydajność cięcia. Wraz z wyższym ciśnieniem wzrasta prędkość cięcia. Przyspieszenie strumienia ściernego do najwyższego możliwego poziomu powoduje zwiększenie prędkości cięcia o 30-50%, a to wyraźnie podnosi naszą wydajność. Teraz możemy zrealizować Państwa zlecenia cięcia spieków kwarcowych w dużo krótszym czasie.

głowica tnąca Dynamic Waterjet XD

Głowica tnąca z aktywną kontrolą tolerancji posiada automatyczną kompensację typowych dla procesów cięcia strumieniem wody błędów, które są spowodowane zjawiskami opóźnienia i ukosu strumienia. Silniki o bardzo wysokiej rozdzielczości zapewniają precyzyjne pozycjonowanie ze sprzężeniem zwrotnym (sterowanie prędkością i pozycją w zamkniętym układzie regulacji).

Dynamic Waterjet zapewnia szybsze i precyzyjniejsze cięcie w płaszczyźnie 2D i cięcie wieloosiowe 3D w porównaniu do standardowych, niedynamicznych maszyn.

stół roboczy

Maszyna posiada duży stół roboczy o wymiarach 4000x2000 mm. Dzięki temu możemy ciąć wielkoformatowe spieki ceramiczne, nawet te największe z dostepnych na rynku.

Technologia cięcia wodą jest przyjazna środowisku. Proces cięcia na zimno nie emituje żadnych szkodliwych gazów i pyłów. Używany w technologii cięcia abrazyjnego granat, a także woda, nadają się do użytku wtórnego.

KONTAKT

tel. biuro: +48 533 550 052

tel. produkcja: +48 533 550 054

e-mail: aldeco@aldeco.pl

©2017-2022 ALDECO

Wykonanie: MOQO