BLATY ŁAZIENKOWE ZE SPIEKU KWARCOWEGO

PŁYTKI I BLAT - PODSTAWY NOWOCZESNEJ ŁAZIENKI

Nasz dom czy mieszkanie urządzamy dbając o najdrobniejsze szczegóły, marząc, aby w każdym jego miejscu już zawsze „czuć się jak w domu”. Łazienka z pewnością nie jest tu wyjątkiem. Zdarza się, że w stosunku do tego, zwykle niewielkiego, pomieszczenie mamy niezwykle duże wymagania: nieprzemijające piękno, nieograniczony komfort i jeszcze łatwość utrzymywania porządku i czystości.

Gdy myślimy o urządzaniu łazienki, często pierwszą rzeczą, który przychodzi nam do głowy są płytki, od lat bazowy element jej wystroju. Element stały, ale z pewnością nie niezmienny; co roku w trendach widzimy inne faktury, kolory i formaty płytek. Wraz z formatami płytek rosną się także możliwości ich modnego i funkcjonalnego zastosowania. Wielkoformatowe płyty ze spieku kwarcowego już na dobre zmieniły rolę płytek w łazience.

Od dłuższego czasu popularnym wyborem jest blat łazienkowy, zarówno w łazienkach małych, typowych łazienkach rodzinnych, jak i przestrzennych salonach kąpielowych. Bez względu na wielkość łazienki chcemy część kosmetyków i urządzeń mieć zawsze pod ręką, a czasem pragniemy dodatkowo upiększyć nasze domowe SPA roślinami i ozdobami.

BLAT ŁAZIENKOWY Z KWARCOWEJ PŁYTY WIELKOFORMATOWEJ

Proponujemy połączyć te dwa trendy, otrzymując w ten sposób niebanalne i praktyczne rozwiązanie czyli łazienkowy blat z płytek wieloformatowych. Jaki materiał najlepiej posłuży nam w łazience? Warto postawić na materiał gładki, o znikomej nasiąkliwości, odporny na detergenty, niesprzyjający rozwojowi pleśni i grzybów – takie cechy z pewnością ma spiek kwarcowy.

Elegancję i czystość w łazience zwiększa minimalna ilość fug. Fugi i łączenia mogą sprawiać kłopoty w czyszczeniu, szybko się starzeć, a nieodpowiednio pielęgnowane - szybko zepsuć wrażenie nawet w starannie dopracowanym wnętrzu. Wybierając na blat łazienkowy płyty wielkoformatowe możemy wykonać go w jednej części, bez żadnych łączeń.

UMYWALKA I BLAT ZE SPIEKU W ŁAZIENCE

Blaty łazienkowe wykonuje się z płyty ceramicznej o grubości 12 mm. Wybór spieku o tej grubości wpływa na kwestie estetyczne oraz praktyczne. Zastosowanie cienkiego blatu w łazience dodaje temu wnętrzu subtelności i wizualnej lekkości, a także nowoczesności. Co więcej, spiek kwarcowy jest dużo lżejszy od granitu czy marmuru: jego montaż jest prostszy, więc jako podstawa blatu mogą służyć meble i konstrukcje stalowe. Szeroka gama wzorów płyt ze spieku kwarcowego oraz podstaw blatów daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne – tak powstaje piękna, oryginalna i nowoczesna łazienka.

Blat można przygotować w wersji tradycyjnej tj. z doklejanym czołem, które maskuje krawędź i imituje masywny blat o dowolnej, wybranej przez klienta grubości. W wersji dla osób ceniących minimalizm i współczesne trendy rezygnujemy z doklejanego czoła, a krawędź blatu poddawana jest precyzyjnej obróbce w technologii CNC. Krawędź w formie delikatnej fazy lub ćwierćwałka ładnie się prezentuje, jest bezpieczna w użytkowaniu i przyjemna w dotyku.

W najbardziej klasycznym ujęciu, blat łazienkowy ze spieku to przede wszystkim miejsce na umywalkę nablatową, którą możemy ustawić na blacie lub umieścić w wyciętym w nim otworze. Taki wybór daje dodatkowo możliwość wykorzystania przestrzeni pod umywalką np. na szafkę mieszczącą niezbędne rzeczy oraz syfon.

blat łazienkowy ze spieku z umywalką nablatową

blat ze spieku kwarcowego z umywalką nablatową
blat ze spieku kwarcowego z umywalką nablatową

blat łazienkowy ze spieku z doklejanym czołem z umywalką nablatową

blat ze spieku kwarcowego z doklejanym czołem z umywalką nablatową
blat ze spieku kwarcowego z doklejanym czołem z umywalką nablatową

Umywalki podwieszane to bardziej nowoczesna propozycja ciesząca się coraz większą popularnością. Umywalka wpuszczana w blat prezentuje się elegancko i stylowo. Umywalka ukryta wraz z syfonem pod blatem z płyty kwarcowej tworzy z nim jednolitą i gładką całość.

Blat łazienkowy ze spieku kwarcowego może również przechodzić w umywalkę z tego samego materiału, tworząc wyjątkowo atrakcyjny monolit. Designerskie prostokątne blatoumywalki to prawdziwy hit wśród produktów ze spieku do łazienki, zwłaszcza że mogą one przypominać bardzo popularne umywalki podwieszane. Montuje się je na wybranych meblach lub konstrukcjach stalowych.

Zamawiając blatoumywalkę ze spieku można cieszyć się pełną personalizacją. Umywalka przechodząca w blat ma określone przez klienta wymiary oraz rodzaj odpływu. Do wyboru mamy nowoczesny, dyskretny odpływ liniowy (boczny lub przedni) lub odpływ klasyczny, z maskownicą z płytki ceramicznej. Klient, projektując swoją blatoumywalkę decyduje również z jakiego rodzaju spieku będzie ona wykonana: dobiera kolor, strukturę i wykończenie powierzchni materiału. Decyduje też o krawędziach, które podczas starannej obróbki CNC: mogą zostać lekko zaokrąglone lub sfazowane - ich powierzchnia zawsze będzie idealnie gładka.

blat z umywalką podwieszaną ze spieku kwarcowego

blat z umywalką podwieszaną ze spieku kwarcowego
blat z umywalką podwieszaną ze spieku kwarcowego

blatoumywalka ze spieku kwarcowego z odpływem liniowym

blatoumywalka Calacata z odpływem liniowym
blatoumywalka Calacata z odpływem liniowym

Czy praktyczna łazienka może być piękna? Zdecydowanie tak, zwłaszcza gdy postawimy na spieki kwarcowe, dostępne w różnych grubościach i teksturach oraz niezliczonych kolorach i wzorach. Ta różnorodność opcji sprawia, że często do łazienki ze spieku przygotowujemy blat oraz inne elementy: posadzka, okładziny ścian czy fronty mebli łazienkowych profesjonalnie wykończone w technologii CNC.

Aldeco oferuje liczne zaawansowane metody wykończenia krawędzi blatów. Za pomocą najnowocześniejszego centrum obróbczego CNC, wykonujemy precyzyjną obróbkę krawędzi, profilowanie krawędzi po prostych i po łukach (faza, półwałek, ćwierćwałek, podcięcie 45°), obróbkę otworów, a także polerowanie, frezowanie oraz podcięcia.

Doradzamy naszym Klientom na każdym etapie procesu tworzenia doskonałego blatu łazienkowego ze spieku kwarcowego. Po ustaleniu wymiarów, należy wybrać:

płyta ze spieku kwarcowego

grubość
kolor
wzór
tekstura: mat, satyna, poler

rodzaj wykończenia krawędzi

faza (góra / dół)
ćwierćwałek
zaoblenie rogów
dla blatów z doklejanym czołem - wysokość czoła

Produkujemy blaty gotowe do montażu. O tym jak powinien przebiegać transport i montaż blatu ze spieku kwarcowego można przeczytać w naszej instrukcji.

KONTAKT

tel. biuro: +48 533 550 052

tel. produkcja: +48 533 550 054

e-mail: aldeco@aldeco.pl

©2017-2022 ALDECO

Wykonanie: MOQO