NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak zrobić blat ze spieku kwarcowego?

Spieki kwarcowe na dobre zagościły już w wileu miejscach, a niemal każdy inwestor rozważa ich wykorzystanie w swoich wnętrzach, najczęśćiej w kuchni i łazience.

Gdy zdecydujemy się na konkretny wzór i grubość płyty wielkoformatowej, pojawia się pytanie: jak zrobić z niej blat?

Niezależnie od formatu i grubości płyty, cięcie spieków kwarcowych najlepiej powierzyć firmie pracującej w technologii waterjet. Cięcie wodą, wspomagane systemem CNC, umożliwia precyzyjne (dokładność cięcia ± 0,02 mm) wycinanie wszelkich kształtów po liniach prostych i łukach, skosowanie krawędzi oraz wycinanie otworów.  Waterjet eliminuje też ryzyko zniszczenia kosztownego materiału, który mógłby zostać uszkodzony przecinarką ręczną.

Równie ważne jak kształt blatu są wykończenia jego krewędzi. Precyzyjna obróbka blatu, otworu pod zlew, umywalkę czy płytę indukcyjną oraz idealne profilowanie krawędzi (faza, półwałek, ćwierćwałek, podcięcia 45°) nie jest zadaniem do wykonania "w domu". Nie oznacza to, że trzeba z nich zrezygnować. Wystarczy zlecić je firmie zajmującej się specjalistyczną obróbką krawędzi wielkoformatowych płytek ceramicznych i dysponującej centrum obróbczym CNC. Dzięki temu wspomniane obróbki zostaną wykoane nie tylko precyzyjnie, ale również szybko.

Takie podejście pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał aranżacyjny spieku i jednocześnie spełnić każde marzenie o idealnym blacie kuchennym czy łazienkowym.

 

 

KONTAKT

tel. biuro: +48 533 550 052

tel. produkcja: +48 533 550 054

e-mail: aldeco@aldeco.pl

©2017-2022 ALDECO

Wykonanie: MOQO